מימון לרכב – לרכוש רכבים בבטחה בליווי מקצועי

Facebook
Twitter
LinkedIn

מימון לרכב – לרכוש רכבים בבטחה בליווי מקצועי – זה לא סוד שאחת הרכישות הגדולות ביותר של בני האדם היא רכישת רכב.

אך כיום אנחנו נמצאים במציאות כזאת שיש למעשה על רכישת רכב לא מעט הוצאות מה שמוביל להוצאה כספית מאד גבוהה.

כיום, לא לכולם יש את ההון הכספי המיידי להוצאה על רכב חדש, או גם על רכב ביד שניה. ולכן, יש צורך למצוא מימון לרכב באמצעות הלוואות במקורות מימון אלו ואחרים.

לא מדובר בתהליך שאינו נפוץ, אם כי תהליך שכולם מכירים ויודעים עליו.

גם למי שיש את ההון הכספי הזמין, לא תמיד ירצה להוציא את כולו על רכישה אחת של רכב, ולכן, במקרה הזה הלוואה היא גם הפתרון.

מאיפה היא מגיעה? מי הגורמים המוסמכים לכך ואיך מגיעים לתהליך? מיד תגלו את הכל.

מימון לרכב – מה מתאים לכם?

ענף המימון מציע מגוון נרחב של אופציות עבור הלוואות לרכישת רכב.

ישנן הלוואות לעסקים לרכישת רכבים, הלוואת בלון למי שמכיר (ונרחיב עליה עוד בהמשך).

חברות כרטיסי האשראי שמעניקות הלוואות מתוך מסגרות האשראי, וגופים פיננסיים לקבלת אשראי חוץ בנקאי בגובה משתנה.

נשים לרגע בצד את השנתיים האחרונות שהביאו עמן לא מעט קריסות כלכליות לעסקים קטנים וגם לאנשים פרטיים, בשנים האחרונות עולם האשראי החוץ בנקאי קיבל תעופה בזכות לא מעט יתרונות.

הרי שמדובר למעשה בהלוואה שלא פוגעת במסגרת הבנקאית האישית שלכם בתוך הבנק ומאפשרת לכם לא מעט מרווח נשימה.

הריביות שלה לרוב משתלמות מריביות בנקאיות והיא מתפרשת גם לתשלומים נרחבים.

יחד עם זאת, הסכומים שאתם יכולים לקחת הם לא גבוהים במיוחד ונעים עד עשרות אלפי שקלים. אלא אם כן אלו מקרים מיוחדים הנבחנים לעומק.

מקורות המימון לרוב הם מתוך מקומות ספציפיים:

  • כסף זמין – המקור הכי מיידי הוא הון אישי, כסף זמין אישי שיש לכם בחשבון הבנק. אם הצלחתם לצבור את הסכום שאתם זקוקים לו בשביל לרכוש את הרכב, הרי שיש לכם כבר את האופציה הראשונה והכי נוחה. מימון עצמי לא כרוך בעלויות. הוא מונע התעסקות בתשלומים עתידיים ואף לא מגביל אתכם להלוואות ספציפיות.
  • הלוואה בנקאית – כיום אתם לא חייבים שיהיה לכם חשבון בנק בבנק מסוים כדי לקבל הלוואה. תוכלו לגשת כמעט אל כל בנק שמציע הלוואה ללקוחות כל הבנקים ולקחת הלוואה. אם יש לכם כספים שצריכים להשתחרר, אחת ההלוואות היא הלוואת בלון שלמעשה לוקחים אותה ומחזירים את כל הסכום בסוף התקופה. זוהי הלוואה שכל הבנקים נותנים, כמובן בכפוף לשיקול דעתם, והיא תלויית ריבית. הלוואה בבנק שאין לכם בו חשבון תהיה בכפוף לפתיחת חשבון הלוואות שדרכו ירדו התשלומים, או באמצעות הוראת קבע אל הבנק המלווה.
  • הלוואה חוץ בנקאית – הלוואה חוץ בנקאית היא למעשה מסגרת אשראי נוספת, מחוץ לחשבון הבנק שלכם. ועל כן, כשמה כן היא. ישנם גופים פיננסיים המאפשרים לכם לקבל הלוואה עבור מימון לרכב והם בעצם אינם הבנק. אלו כרטיסי אשראי המעניקים מסגרת המאפשרת אשראי חוץ בנקאי וגם חברות ביטוח. אלו קמו ומהווים תחרות לא קטנה לבנקים בתחום ההלוואות. יחד עם זאת, מומלץ מאד להיות שקולים ולא לקחת הלוואות על גבי הלוואות שלא תוכלו להחזיר לאחר מכן. חשיבה קדימה פותרת לא מעט בעיות, ומה שנראה לכם קל כעת, יכול להיות קשה מאד בהמשך.
  • הלוואות חוץ בנקאיות באמצעות חברות אשראי  – כל מי שמחזיק בכרטיסי אשראי יכול ליהנות ממסגרת אשראי נוספת וקבלת הלוואה שבעצם תחליף את הבנק ברמת ההלוואות. חברות האשראי הגדולות הפכו להיות שחקנים מרכזיים בעולם ההלוואות ולא בכדי. הן מציעות מסגרות מתחדשות ונשנות בסכומים שונים, פריסות שונות וגם דחיית תשלומים. כאמור, כל אלו כל עוד אתם עומדים בתשלומים נהדרים וחשוב לשקול אותם בכובד ראש.
  • מימון לרכב דרך חברות ביטוח וקופות גמל – קרנות ההשתלמות, קופות הגמל או חסכונות הפנסיה יכולות להוות כיום ביטחון לקבלת הלוואות משתנות עבור רכישת רכב. גם חברות הביטוח המנהלות את הכספים מציעות לא מעט הצעות להלוואות וחלקן מאד אטרקטיביות. הפניקס, מגדל, מנורה, פסגות, הראל ועוד חברות גם הן הפכו להיות שחקניות מרכזיות בעולם ההלוואות כאשר הביטחונות, הם החסכונות הקיימים בחברה על שמנו.

תוכן ממומן: הלוואות לרכב מסלולים ותנאי זכאותמימון לרכב – לרכוש רכבים בבטחה בליווי מקצועי | קניית רכב בתשלומים

מימון לרכב וליסינג – גם זו דרך

אחת האופציות של ייבואני הרכב היא למעשה לתת ללקוחות לקנות את הרכבים יחד עם רכישת מימון. היתרון כאן הוא סיוע של יבואן הרכב במימון הרכב עם 'חבילה' שדרכה מקבלים שירותים נוספים. בחבילה זו לרוב מתחייבים לרכישה חוזרת, אביזרים וגם טרייד אין. אך כל חברה והתנאים שלה כמובן.

ישנה אופציית הליסינג המימוני שכוללת בתוכה הלוואה לרכישת הרכב אותה משלמים כל חודש. לרוב, הלוואה זו ניתנת לעד שלוש שנים. בסוף התקופה אפשר לרכוש את הרכב והסכום נקבע מראש בהסכם מסודר. הליסינג המימוני מתאים יותר לחברות מסחר.

אופציה נוספת היא הליסינג הפרטי. מן הסתם, הליסינג הפרטי מתאים לאנשים פרטיים. לרוב, הוא כולל בתוכו תשלומים מראש של חלק מהמחיר והלוואה של חלק אחר של התשלום. החלק השני מוחזר לרוב בתוך תקופה של עד חמש שנים במקרים חריגים. בתום התקופה אפשר לשלם את יתרת הערך של הרכב וכך גם להפוך אותה למקדמה לצורך רכישה של המכונית הבאה שלכם בליסינג הפרטי.

יש לזכור שרכישה של מימון לרכב באמצעות אופציות אלו ואחרות חייבת להיעשות בתאמה לעלויות, לחבויות ולאופציות שיש לכם עבור ההחזר. התייעצות וליווי עם אנשי המקצוע הנכונים יסייעו לכם בקבלת ההחלטה הנכונה שתגרום לכם לבצע את הרכישה המתאימה ביותר. רכישה איכותית, תהיה לכם טובה גם מבחינה כלכלית ומנטלית.

תוכן העניינים