הלוואת בלון לרכב – למה היא מטריפה את כולם?

Facebook
Twitter
LinkedIn

משאת נפשם של המון בני אדם היא להיות בעלי רכב חדש, למרות שמדובר על הוצאה כספית גדולה למדי. אף אם מצליחים לחסוך כסף, סביר להניח שבשלב כזה או אחר תצטרכו אותו, ולא תגיעו למלוא סכום הכסף הנדרש כדי לרכוש רכב. האופציה שמסתמנת לקניית רכב, היא להסתייע באפשרות מימון באמצעות הלוואת בלון לרכב. הלוואת בלון לרכב הינה סוג של הלוואת גישור, שאותה נוטלים מי שיודע שאמור להיכנס לו סכום כסף מסוים, בעודו צריך כסף נזיל מיד לשם מימוש העסקה של רכישת רכב.

מה זה בכלל הלוואת בלון לרכב?

באופן כללי, הלוואת בלון לרכב היא סוג של הלוואה שיש להחזיר אותה בתום תקופה שמגדירים מבעוד מועד, כאשר יש שני סוגים שלה. האחד – באופן מלא, שבה הריבית והקרן יוחזרו יחדיו בתום התקופה; השני – באופן חלקי, בה תשלמו את הריבית באופן שוטף, ואת הקרן בתום העת. מה שהכי שכיח הוא באופן חלקי. נהוג לכנות אותה בשם הלוואת גישור, שכן היא מוענקת לטווח הקצר, או לחלופין הלוואת בולט. השם שלה ניתן בשל העובדה שהלוואה זאת תתנפח עם חלוף הזמן, שלפיו היא צוברת הצמדה או מדד, ואילו באופן מלא אף את הריבית, מה שאומר שבסיום תקופת הלוואת בלון לרכב התשלום יהיה גבוה יותר. מקובל לחשוב שהיא הפוכה באופייה להלוואה שבה מחזירים תשלומים באופן גבוה, לרבות ריבית וקרן. הלוואה שכזאת מוצעת במרבית חברות האשראי החוץ בנקאי והבנקים השונים במרחבי מדינת ישראל.

כמו כן, נהוג לקחת אותה בתרחישים שידוע לכם שעומד להיכנס לכם סכום שווה ערך לסכום ההלוואה שלקחתם, כמו למשל – פדיון בקרוב של קרן השתלמות או של מכירת נכס.

האם זה באמת משתלם לכם לקחת הלוואת בלון לרכב?

לא לכל אחד משתלם לקחת הלוואה לרכב בצורת בלון. מי שמשתלם לו לקחת הלוואה שכזאת הוא מי שצריך סכום כסף גבוה למדי כרגע, ויש לו הבנה כי הוא יוכל להחזיר את הכסף בשלב זה או אחר. זה יכול להיות מי שיש לו שכר חודשי יציב וקבוע, או סטודנט שרק התחיל ללמוד ממש לא ייעזר בסוג הלוואה שכזאת. סוג הלוואה הזה מאפשר לכם לקבל סכום מלא של קניית הרכב, בלי שתצטרכו לחכות יותר מדי זמן, או להתחייב לתשלומים גבוהים בגין קבלת ההלוואה לרכישת רכב.

האם בכל זמן נתון אפשר לקבל הלוואת בלון לרכב?

אי אפשר לקבל הלוואת בלון לרכב בכל זמן נתון, בכל זאת מומלץ לבדוק את האפשרות. מי שמלווה לכם ידרוש הוכחה לשביעות הרצון של הסכום האמור להתקבל ולמועד הנכון. שמא יש לכם מקור כספי שעתיד להיכנס, מה שיאפשר לכם לדחות את ההחזר של קרן ההלוואה, כך לא תצטרכו להחזיר כסף מדי חודש, שעשוי להעיק על חשבון הבנק שלכם.

מי קהל היעד של הלוואת בלון לרכב?

לא כל אחד הוא קהל יעד מתאים לקבלת הלוואת בלון לרכב. קהל היעד הוא מי שרוצה לרכוש מכונית מיד ואין באפשרותו כעת לממן באופן מלא את הרכב, אך מאידך הוא אמור אוטוטו לקבל סכום כסף שמתאים לרכישת הרכב. היא לא מתאימה למי שסבור בעלמא שיקבל בעתיד כסף, כי אם רק למי שבבירור יש מקור כסף עתידי שמובטל לו.

במה בדיוק תועיל לכם הלוואת בלון לרכב?

אפשר ליהנות מהרכב החדש מיידית ואין צורך להמתין לזמן בעתיד בו יהיו מלוא הכספים הנדרשים. הלוואת בלון לרכב מאפשרת לכם ליהנות מהחזר כספי חודשי נמוך ביותר.

אילו חברות מימון מעניקות הלוואה מסוג בלון לרכב?

כשניגשים לקחת הלוואה לרכב חשוב להכיר שכיום יש מגוון חברות מימון המעניקות הלוואות לרכב, חברות מימון בנקאיות וחברות מימון חוץ בנקאיות, מתי לקחת הלוואה חוץ בנקאית ומתי לקחת הלוואה מהבנק? זה מאד תלוי בסוג הלקוח והעדיפות שיש לכל אחד, אם דירוג האשראי נמוך בנקים לא יוכלו להעניק אשראי לרכב אך גופים חוץ בנקאיים סביר שכן, בבנקים תנאי ההלוואה בדרך כלל לא גמישים במיוחד וחוץ בנקאי יותר גמיש, שיעור הריבית בבנק בד״כ תהיה זולה יותר לעומת חוץ בנקאי

אלו הגופים המעניקים אשראי לרכב נכון לכתיבת שורות אלו:

בנקים:

  • בנק פועלים
  • בנק לאומי
  • דיסקונט
  • ירושלים
  • הבינלאומי
  • מזרחי טפחות
  • איגוד

חוץ בנקאי:

  • מימון ישיר
  • פמה קרדיט
  • איילון

 

תוכן העניינים