ליסינג מסחרי

Facebook
Twitter
LinkedIn

ליסינג מסחרי – חושב לרכוש מסחרית חדשה?

רכבים מסחריים הינם רכבים שימושיים מאוד גם בישראל ונחשבים לפופולריים מאוד גם ברחבי העולם. עסקים קטנים רבים עושים שימוש ברכבים מסחריים, בין אם לצרכי העבודה היומיומית ובין אם לצרכי משלוחים. לדוגמה: חשמלאים, מדבירים, מנעולנים, נגרים ואחרים עושים שימוש ברכבים אלה מדי יום כרכבי עבודה. למרות זאת גם בשוק הפרטי רכב מסחרי קטן יכול להיות שימושי, בין אם מדובר במשפחה מרובת ילדים הזקוקים לרכב גדול יותר מהרכב המשפחתי המסורתי ובין אם מדובר במשפחה ממוצעת בגודלה אולם אתם רוצים אזור העמסה גדול יותר מטעמי נוחות. ליסינג מסחרי היא שיטת מכירה שיכולה להתאים לכם במקרים כאלה אולם כדאי להכיר לא רק את הרכבים המומלצים ביותר בשוק אלא גם לקרוא מידע נוסף מבחינת הטבות מיסוי שכדאי לקחת בחשבון.

סוגי רכבים מסחריים והשימושים השונים שלהם:

  • טנדרים – אפשר לקרוא להם טנדרים, אפשר לקרוא להם רכבים משפחתיים גדולים יותר. מדובר במכוניות משפחתיות שצמחו מעט לגובה מבחינת המבנה שלהן ולכן הם יכולות להכיל מטען גדול ויתר. הן נחשבות למכוניות קומפקטיות מאוד שכן הן משלבות בין רכב משפחתי רגיל לתא מטען גדול יותר כך שניתן גם להשתמש בהן לצרכי עבודה, אחסון כלים, העברת משלוחים והזמנות וגם לנסיעות משפחתיות. רכבים למכירה שיכנסו בקטגוריה הזו יהיו בדרך כלל רנו קנגו, הברלינגו של סיטרואן, דאצ'יה דוקר, האופל קומבו ועוד.
  • מכוניות מסחריות עד 3.5 טון – אלו מכוניות שיכולות להסיע יותר נוסעים וגם להכיל יותר סחורה ומטען. מדובר בוואנים מסחריים בדרך כלל, כאלה שיכולים להכיל עד 8 או 9 נוסעים במקביל לשטח טעינה גדול יותר. אם אתם צריכים להעביר סחורות או משלוחים זהו סוג רכב נהדר לצורך זה. גם למשפחות מרובות ילדים ייתכן ותצטרכו רכב שכזה. אחד היתרונות של רכבים אלה הוא שניתן לרכוש רכב עם גיר אוטומט ולכן המעבר לשימוש ברכבים אלה קל ונוח יותר. כמו כן החיסרון יהיה שאין הטבות מס משמעותיות כמו ברכבים המסחריים הגדולים יותר. רכבים המתאימים לקטגוריה זו יכולים להיות רנו טראפיק, סיטרואן ג'מפי, פוקסווגן טרנספורטר, יונדאי I800 ועוד.
  • מסחריות מעל 3.5 טון – מסחריות אלה מתחלקות ל2: אלה שבעלות נפח טעינה גדולה במיוחד ומשמשות בעיקר לשילוח והעברת סחורות ומטענים ואלה שכוללות מספר גדול של מקומות ישיבה ומיועדים בעיקר לשירותי הסעות. במכוניות מסוג זה שבין 3.5 ל4 טון ניתן בדרך כלל לקבל הטבות מס שכוללות אף את רכישת הרכב ללא מע"מ ועדיין לא דורשים מאתנו רישיון משאית כדי לנהוג בהן. בין הרכבים המתאימים בקטגוריה זו יהיו רנו מאסטר, פיג'ו בוקסר, מרצדס ספרינטר, פיאט דוקטו, יונדאי H350 ועוד.

ליסינג ללא מקדמה על רכב מסחרי:

ליסינג ללא מקדמה יכול להיקרא גם ליסינג מימוני. זהו מסלול מימון מלא של הרכב ללא תשלום מקדמה. הוא יכול להתאים בעיקר לחברות בע"מ אולם גם ללקוחות נוספים. מדובר לרוב בעסקה של 60 חודשים (5 שנים) שבהן יש הורדות של החזרי התשלום בכל חודש עבור הרכב.

מהו ליסינג פרטי תפעולי?

ליסינג פרטי תפעולי מתחלק ל2: חלקי או מלא. בשיטה זו משלמים בתשלומים במסלול חלקי או מלא את תשלומי הרכב ובסוף התקופה ניתן לשלם עבור רכישת הרכבים או להחליף לצי רכבים חדש יותר במקום הרכבים הישנים.

הלוואה לרכב חדש או יד שניה:

הלוואה לרכב חדש או הלוואה לרכב יד שניה תוכלו להשיג דרך חברת הליסינג שתבצע פניה בשמכם עם הטפסים והפרטים שהתבקשתם להמציא בחברה, לצורך מימון הרכב שלכם. הלוואה לרכב יד 2 או ראשונה תיחשב כמימון מלא או חלקי של העסקה, אליה תוסיפו את דמי האבזור והאגרות הראשוניים ותוכלו להחזיר את ההלוואה עבור הרכב בתשלומים חודשיים בהתאם לסוג העסקה.

תוכן העניינים